Pages

Salı, Ekim 25, 2011

Super 8

Super 8 kısa bir fragmanından dolayı bir hayli merak etkisi uyandırmıştı. Bizde bekliyorduk acaba Abrams ve Spielberg ne yumurtlayacak. Oscar tahminleri için epeyce adı geçildi, taki film vizyona girip rezilliği ön plana çıkana kadar. Gelgelim filme geçiş yapalım.

J.J Abrams'ın yönetmenliği olmamış. Star Trek'e güzel bir iş çıkaran,ardından Lost'la hayli hayli, tanımayanı kalmayan biri olarak ünlendi. Yönetmenlik bazı yerlere ulaşmış gibi gelmedi bana. Üstünkörü geçilmiş. Sanki efektler var yahu, ne gerek var benim yönetmenliğime acaba" der gibi sürdürmüş sonuna kadar. Sallapati bir iş çıkarmış ortaya. Konsantrasyon eksikliği çok fazla hissediliyor. Oyuncularda ve tüm set ekibinde.

Spielberg sana gelelim. Evet 80'li yılların kült yönetmeni (hala öyle, fakat biraz bozdu.) Söylediğim gibi 80'li yılların korku*bilim-kurgu" gibi türlerini birleştirerek,yanına da çocuk temalı filmlerde yaparak gönlümüzde taht kurmuştur. Zaman Spielberg'i de değiştirmiş.Olmamış açıkçası. Zorlamamak gerek.

Oyunculuklar konusunda elle Fanning " Dakota Fanning'in kız kardeşi olma yolunda ilerleyip ünleniyor. Şunu söylemek lazım. Elle mi, yoksa Dakota mı ? daha fazla gıcık. İkisi de inanılmaz soğuk hava veren tiplerden. Bizim deyişimizle Mendebur surat" Filmin adı nereden gelmiş bilmeyenlere, sağ olsun yönetmen onu da açıklama gereği duymamış. Filmde tren kazasında kayıt yapan kameranın markası "Super 8" .

 [ C+ ]

0 yorum: